Kripto Bien

Dipten Toplanacak Tek Altcoin: “CARDANO”

08.12.2022
47
Dipten Toplanacak Tek Altcoin: “CARDANO”

kriptobien.com olarak da bildirdiğimiz gibi, neredeyse bütün kripto para piyasası 2022 yılını düşüşlerle geçirdi. Popüler Altcoin Cardano (ADA)’da bu düşüşlerden nasibini aldı yıl içinde yaklaşık yüzde 77 değer kaybetti. Piyasa değerine göre bakıldığında ise ADA, dünyanın en iyi 10 kripto para biriminden biri olma statüsünü kaybetme riskiyle karşı karşıya. Finansal danışmak firması Motley Fool’a göre ise ADA yılın son ayında patlamaya hazır olabilir. İşte ayrıntılar…

Popüler Altcoin Metrikleri Büyüyor

Danışmanlık devine göre Popüler Altcoin Cardano (ADA)’da bu düşüşlerden nasibini aldı yıl içinde yaklaşık yüzde 77 değer kaybetti.’daki geliştirme faaliyeti güçlü olmaya devam ediyor. Kasım ayı için en son geliştirici ölçümlerine göre, ADA en yüksek geliştirme etkinliğini yayınladı. ADA’daki geliştirme faaliyeti, bir sonraki en yakın rakibinden yüzde 18 daha yüksekti. Sonuç olarak, Popüler Altcoin Cardano (ADA)’da bu düşüşlerden nasibini aldı yıl içinde yaklaşık yüzde 77 değer kaybetti.’da bir faaliyet artışı oldu. Şu anda ADA blockchain’inde, son 12 ayda yüzde 300’lük bir artışı temsil eden yaklaşık 4.000 akıllı sözleşme var.

altcoin cardano

ADA’nın Kasım ortasındaki son geliştiriciler konferansında belirttiği gibi, bazı heyecan verici yeni ürünler geliyor. Cardano’nun 2023’ün başlarında planladığı iki stabilcoin var. Stabilcoinlerin merkeziyetsiz finansta (DeFi) önemi göz önüne alındığında, bunun ADA’nın DeFi’nin geleceğinde oynayabileceği rol üzerinde büyük bir etkisi olacak. DeFi’ye dahil olmak Cardano için çok önemlidir çünkü blockchainde gerçekleşen aktivite miktarını artırmanın en kolay yolu budur. Şu anda Cardano, tüm blockchain’ler arasında 29. sırada yer alıyor.

Cardano Şüphecilerinin Sayısı Artıyor

Hâlâ çok sayıda yüksek profilli ADA şüphecisi var. Örneğin, milyarder Mark Cuban, bu yılın başlarında ADA’yı blockchain’de meydana gelen etkinlik eksikliği nedeniyle açıkça eleştirdi. Bununla birlikte, Batık kripto borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Cardano’yu listelemeyi reddetmişti. Ayrıca, bu yeni ADA stabilcoin projelerine karşı temkinli davranan pek çok şüpheci var. ADA’nın zaten bir stabilcoin projesi (Ardana) kapatılmıştı. ADA blockchain’inin 2023’te iki yeni stabilcoin için hazır olmayabileceğine dair çok ciddi endişeler var.

cardano altcoin

Danışmanlık devine göre altcoin fiyatı şuanda çok ucuz. Bazı analistler ADA’nın 0,10 dolar seviyesine kadar düşebileceğine inanırken, ADA’nın yıl sonuna kadar önceki 0,50 dolar seviyesini geri kazanabileceğini düşünenlerin sayısı da epey yüksek. Yapay zeka (AI) algoritmaları ise ADA altcoin fiyatı için tahminini yaptı. AI tahmini 31 Aralık itibarıyla fiyatın 0,42 ABD doları olacağını söylüyor.

hakkımızda,hash rate

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.