Bloomberg Analisti, Bitcoin ve Altın Hakkında Önemli Görüşler Paylaştı!

Abone Ol

Bloomberg analisti ve kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, finansal ortama Bitcoin (BTC) ve altının fayda sağlayabileceği yeni bir deflasyon döneminin gelebileceğini söyledi.

Analist, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile düşen riskli varlıkların, amiral gemisi kripto para birimini, sarı metali ve ABD tahvillerini artıran deflasyonist bir aşamaya dönüşebileceğini söylüyor.

“Çok Sıcak Hisse Senedi mi, Olgunlaşan Bitcoin mi? 1H’de düşen risk varlıkları, enflasyonu baş döndürücü bir hızla ortadan kaldırıyor ve bu da, 2H’de pandemi öncesi deflasyonist güçlerin yeniden yüzeye çıkmasına dönüşebilir. Bu senaryonun birincil faydalanıcıları altın, Bitcoin ve ABD Hazine uzun tahvilleri olabilir.”

Bloomberg Analisti, Bitcoin ve Altın Hakkında Önemli Görüşler Paylaştı!

Bitcoin hafta sonu boyunca düşmeye devam ederken, McGlone bu hafta riskli varlıklarda daha da fazla düşüş göreceğini tahmin etti. Büyük düşüşlerin Federal Rezerv’in parasal sıkılaştırma konusundaki duruşunu sürdürme ihtiyacını azaltabileceğini söyledi.

“Cumartesi günü %10’un üzerinde düşüş, Bitcoin büyük bir riskli varlık düşüş haftasına işaret ediyor. Federallerin 75 baz puan artışı, onlar için sıkılaştırma yapan son risk varlık deflasyonu olabilir. 1929’a özgü düşen hisse senedi piyasasına, küresel GSYİH’ya ve tüketici duyarlılığına rağmen agresif oran artışları.”

Bloomberg Analisti, Bitcoin ve Altın Hakkında Önemli Görüşler Paylaştı!

Geçen hafta Bloomberg analisti, Bitcoin için 20.000 dolar seviyesinin yeni 5.000 dolar olabileceğini söyledi.

2018 ayı piyasası sırasında, 5.000 dolarlık fiyat alanı yaklaşık bir yıl boyunca Bitcoin için destek görevi gördü. 2020’de, BTC bölgeyi birkaç kez kısa süreliğine ihlal etse de, 5.000 dolar seviyesi Bitcoin için destek görevi gördü.

“20.000$ Bitcoin yeni 5.000$ olabilir – Fiyatın tipik olarak çok soğuk seviyelere yaklaşması nedeniyle, küresel Bitcoin benimsemeye karşı azalan arzın ilk günlerinin temel durumu geçerli olabilir. Tarihteki en iyi performans gösteren varlıklardan birinin [2022’nin ilk yarısında] düşüş göstermesi çok mantıklı.”

Bloomberg Analisti, Bitcoin ve Altın Hakkında Önemli Görüşler Paylaştı!


Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: kriptobien.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. kriptobien.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya kriptobien.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle kriptobien.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: kriptobien.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu