En İyi Kripto Analisti, Bitcoin’in Yükseliş Trendini Değerlendirdi!

Abone Ol

Yakından takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) ayıları tuzağa düşürmesi ve 30.000 doların üzerine çıkması için potansiyel bir senaryo hazırladığını değerlendirdi.

Yeni bir strateji oturumunda, takma adlı analist Cred, Bitcoin hala düşüş eğiliminde görünse de, BTC’nin “anlamlı” bir ralliyi ateşlediği bir kurulum gördüğünü söylüyor.

“En basit haliyle, bu, yaklaşık 22.000 dolar veya civarlarında olan 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde haftalık bir kapanış gibi görünüyor. Böyle bir durumda, tüm bu faaliyetler [22 bin doların altında] – tüm satışlar, yeni konumlandırma, mevcut konumlandırma, buna ne derseniz deyin – ofsayt olacaktır.

Bunun daha yüksek görünür, anlamlı bir geri dönüş için kurulacağını düşünüyorum. Ve görünür ve anlamlı derken, sadece birkaç haftalık yeşil mumları bile kastediyorum.

Tüm bu düşüş trendinde kesinlikle sıfır rahatlama oldu.”

Cred’e göre, Bitcoin son birkaç hafta içinde inanılmaz bir düşüş momentumu ile 48.000 dolardan 17.000 dolara düştü. Bununla birlikte, 200 haftalık hareketli ortalamanın 22.000 dolarda toparlanmasının, momentumu aniden BTC boğaları lehine çevirebileceğini söylüyor.

“20.000 dolarlık işlemden anlayabileceğiniz gibi, haftalık zaman çerçevesi destek alanında. Haftalık kapanış, nominal değerde düşüş eğiliminde olan desteğin [200 haftalık hareketli ortalama] altında pek yapıcı olmadı. Yükseliş olacaksa, bu fiyat hareketini başarısız bir kırılma olarak işaretlemek için bu seviyenin (22.000$) üzerinde haftalık bir kapanışa ihtiyacımız var ve sonra daha yüksek bir geri dönüşü hedefleyebiliriz.

Bunun için hedef ne olurdu? Bir dereceye kadar, bizi buraya getiren satışların çoğunun – bu tek taraflı verimsiz fiyat hareketinin çoğunun – geri alınması gerektiğini düşünüyorum. Haftalık zaman diliminde gözüm, en azından bir önceki aralıktaki düşük, kırılmış destek, direnci 32.000$’a çevirmiş gibi görünüyor.”

kriptobien.com olarak bu yazıyı yazdığımız sırada Bitcoin (BTC), son 24 saat içinde 5.36% düşüş eğilimi ile  20,331.98 dolardan işlem görüyordu.


Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: kriptobien.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. kriptobien.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya kriptobien.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle kriptobien.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: kriptobien.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu