Milyarder Stanley Druckenmiller, Bitcoin’in Altını Yendiğini Söyledi!

15.06.2022
260
Milyarder Stanley Druckenmiller, Bitcoin’in Altını Yendiğini Söyledi!

Milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, Bitcoin’e (BTC) sahip olmanın akıllıca olduğunu ve altına sahip olmanın daha iyi olduğunu düşündüğünü dile getirdi. Druckenmiller’a göre Bitcoin’in Altın’ı yendiği belirtildi.

Girişim sermayesi şirketi Duquesne Capital’in eski başkanı, yakın tarihli bir Sohn Konferansında konuşurken, finansal piyasaların ileriye doğru iki yol izleyebileceğini söylüyor.

Druckenmiller’e göre, politika yapıcılar ya gevşemiş para politikaları benimsemeye dönerler ya enflasyonla desteklenen bir boğa piyasasını ateşlerler ya da enflasyonu ehlileştirmek için talebi yok eden bir düşüş ortamı yaratmaya yönelik mevcut yollarına devam ederler şeklinde söylentilerde bulundu.

Stanley Druckenmiller’ı açıklamasında şunları dile getirdi,

“İleride sorumsuz bir para politikası ve enflasyona sahip olacağımıza inanıyorsanız, boğa aşamasındaysa Bitcoin’e sahip olmak istersiniz, ancak diğer varlıklar için ayı aşamasındaysa altına sahip olmak istersiniz.”

Milyarder, bu stratejinin %85’inin her bir varlığın piyasa davranışlarıyla ilgili gözlemlerine dayandığını ve diğer %15’inin her bir varlığı tercih eden yatırımcı türüne dayandığını söylüyor.

“Tezgah üstü, FAANG tipi yatırımcılar, enflasyona inanıyorlarsa ve daha genç olma eğilimindeyseler, Bitcoin’e oynamak istiyorlar. Gizlice dünyanın dağılmasını isteyen eski huysuzlar, Bitcoin’e sahip değiller. Altınları var.”

Kriptobien.com olarak yazıyı yazdığımız sırada Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat içinde 6.20% düşüşü ile 21,100.53 dolardan işlem görüyordu.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin'de Bu Dipler Bekleniyor

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.