LUNA ve UST Çöküşü Nedeniyle Binance US’a Dava Açıldı!

13.06.2022
256
LUNA ve UST Çöküşü Nedeniyle Binance US’a Dava Açıldı!

En çok tercih edilen küresel kripto borsası Binance’in Amerikan iştiraki Binance.US’a, ABD’deki alıcılara LUNA (yeni adıyla LUNC)ve TerraUSD (UST) satışı nedeniyle toplu dava açıldı.

Pazartesi günü Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesinde açılan dava, Binance.US’nin davacılara kayıt dışı menkul kıymetler sattığını ve bu süreçte onları yanılttığını iddia ediyor.

Bilgiye göre Binance.US’un iş modelinin “kayıtsız menkul kıymetlerin mümkün olduğunca çok sayıda ABD’li yatırımcıya mümkün olduğunca sık satışına yasadışı olarak izin vermeye dayandığını” belirtiliyor.

Bununla bağlantılı olarak, davacılar Binance.US’nin UST satışını desteklediğini ve “ticaret hacmini artırmak için tasarlanmış” jetonların airdroplarına katıldığını iddia ediyorlar.

72 sayfalık şikayet, Binance.US’nin bir komisyoncu-bayi olarak kayıtlı olmamasına rağmen UST’yi listelediğini ve sattığını iddia ediyor, bunun ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Fed Yetkilisi, Dijital Dolara İhtiyaç Olmadığını Söyledi

Bir Binance.US sözcüsü The Block’a LUNA’nın Binance.US platformunda hiçbir zaman listelenmediğini söyledi. Ayrıca UST’nin dün gece platformdan kaldırıldığına dair bilgiler de paylaşıldı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.