eBay, NFT Sanat Pazar Yeri KnownOrigin’i Satın Aldı

Abone Ol

Dünyaca popüler online alışveriş şirketi olan eBay, NFT Sanat Pazarı yeri olan KnowOrigin’i satın aldığını duyurdu.
 
eBay, takas edilemeyen jetonları gerçekten tamamen benimsedi: E-ticaret şirketi, dijital sanat NFT’leri için kurulmuş bir pazar yeri olan KnownOrigin’i satın aldı.
 
CoinDesk’in belirttiği habere göre, eBay pazar için ne kadar ödediğini açıklamadı, ancak duyurusunda satın almanın “teknoloji liderliğindeki yeniden tahayyülünde önemli bir adım” olduğunu söyledi.
 
KnownOrigin, 2018’den beri piyasada ve sanatçılara kripto para ödemeleri karşılığında sanatlarını NFT’ler olarak oluşturup satmak için kullanabilecekleri bir platform sunuyor.
 
Merkezi olmayan uygulamalarla ilgili verileri izleyen DappRadar’dan alınan bilgilere dayanarak, KnownOrigin, başlangıcından bu yana 7,8 milyon dolar değerinde NFT işlemlerini kolaylaştırdı.
 
eBay CEO’su Jamie Iannone yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“eBay, dünya çapında koleksiyonlarına bu mükemmel, bulması zor veya benzersiz eklentiyi arayan insanlar için ilk duraktır ve bu satın almayla, topluluğumuz giderek daha fazla dijital koleksiyon eklediğinden, lider bir site olmaya devam edeceğiz. “
 
eBay, geçen yıl “teknoloji liderliğindeki yeniden tahayyülünün” bir parçası olarak NFT’lere ilk adımını attı. Şirketin standartlarını karşılayan satıcılar için Mayıs 2021’de platformunda NFT satışına izin verdi.
 
O zamanlar Reuters’e, platformuna “blok zinciri odaklı koleksiyonlar getiren” daha fazla yetenek ekleyeceğini söyledi. Bu Mayıs ayında şirket, hokey efsanesi Wayne Gretzky’nin 3D animasyonlu renderlerini içeren 13 sınırlı sayıda dijital koleksiyon yayınlayarak kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.
 
Aslında, şirketin yıl boyunca daha fazla NFT koleksiyonu başlatmasını bekleyebiliriz.
 
Gretzky düşüşü için Web3 ortağı olan eBay ve OneOf, önümüzdeki aylarda diğer sporcuları ve ikonik Sports Illustrated kapaklarının güncellenmiş versiyonlarını içeren daha fazla NFT yayınlamayı planladıklarını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: kriptobien.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. kriptobien.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya kriptobien.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle kriptobien.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: kriptobien.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu