Winamp, NFT Desteğiyle Atağa Kalktı

07.12.2022
242
Winamp, NFT Desteğiyle Atağa Kalktı

MP3 çalar uygulaması Winamp, blockchain teknolojisiyle yeniden atağa kalkıyor.

Türkiye’de özellikle 2000’li yılların başında uygulama çok kullanılıyordu. MSN ile birlikte neredeyse iki neslin eğlencesine ve duygularına ortak oldu. Teknoloji savaşında çok ilerleme kaydedemeyen Winamp, blockchain teknolojisinden faydalanarak yeni bir adım attı.

Winamp, NFT Desteği Ekledi

Klasik Windows medya oynatıcısı Win amp, son güncellemesinde müzik NFT’lerini platformuna entegre etti.

Uygulamanın yeni özelliği, kullanıcıların NFT gömülü ses dosyalarını çalmalarına olanak tanıyacak. ve bunu bir Web3 masaüstü yükseltmesi olarak adlandıracak.

1997 yılında piyasaya sürülen uygulamanın en son sürümü, müzik hayranlarının Metamask cüzdanlarını Brave, Chrome veya Firefox tarayıcıları aracılığıyla Win amp’a bağlamalarına olanak tanıyor. Win amp, ERC-721 ve ERC-1155 ses ve video dosyalarını destekliyor ve Ethereum ve Polygon ile uyumlu.

İlginizi Çekebilir:  NFT Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Satılır, 2022 NFT Borsaları Nelerdir?
winamp

Win amp, NFT desteğinin diğer güncellemelerle birlikte Win amp’ı evrensel ve gelişmiş bir dinleme platformu haline getireceğini söyledi. Ayrıca, 2023’ün başlarında piyasaya sürülecek bir platformlar arası içerik oluşturucu hizmeti içereceğini belirtti.

Win amp CEO’su Alexandre Saboundjian, yenilikle ilgili olarak şunları söyledi:

Winamp, MP3’lerin müzik dinleme ve müzikten keyif alma şeklimizi değiştirdiği ilk dijital müzik inovasyonunun önemli bir parçasıydı. Şimdi, giderek daha fazla sanatçı web3’ü ve potansiyelini keşfettikçe, bir sonraki yeniliğin öncülüğünü destekliyoruz.”

www.kriptobien.com,blockFi,nft, ada,bitget, winamp

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.