Bu Borsa Alameda’ya Ethereum Gönderdi!

21.12.2022
229
Bu Borsa Alameda’ya Ethereum Gönderdi!

Veriler, merkezi bir borsanın Alameda ile ilişkili bir cüzdana beş işlemde 10.000 ETH gönderdiğini gösteriyor. Transferlerin niteliği ve kimliği hakkında hala bir ayrıntı ortaya çıkmadı.

Kripto borsası, Alameda’ya 10.000 Ethereum aktardı

Etherscan’den alınan veriler, kripto para borsası Deribit 9 etiketli bir adresin Alameda ile ilişkili bir adrese toplam 10.000 Ethereum aktardığını gösteriyor. Adres şu anda toplam 12.812.6 Ethereum’a sahip. 10.000 Ethereum transferi, ilki 10 Aralık’ta gönderilen 2.000 ETH’lik beş işlemde gerçekleşti. Deribit adresi şu anda yaklaşık 3.473 ETH ve 766.351 biraz üzerinde USDC bulunuyor.

Ethereum

Deribit, Alameda’ya 12 milyon dolar değerine Ethereum gönderdi

Yukarıdaki işlemler 10 Aralık’tan beri gerçekleşti. Bugünün kuruna göre 12 milyon dolara yakın bir tutara sahip. Araştırmacı Wu Blockchain, işlemler hakkında ayrıntıları paylaşıyor:

Etherscan’e göre, 10 Aralık’tan bu yana Deribit 9 (0x77…63de), Nansen tarafından “Alameda Research: Wallet” olarak işaretlenen 0xF02…0713 cüzdan adresine, yaklaşık 12 milyon dolar değerindeki toplam 10.000 Ethereum’u aktardı.

İlginizi Çekebilir:  Ethereum Madenciliğinin Faydaları

Kasım ayındaki bir raporda Nansen, 0xF02’nin Alameda’ya ait cüzdanlardan biri olduğunu belirledi. Çoklu imza cüzdanı, FTX çöküşü başladıktan sonra oluşturuldu ve amacı hala bilinmiyor. Bazı analistler, cüzdanın, Alameda’nın dağılmış fonlarından geriye kalanları toplamak isteyen beyaz şapkalı bilgisayar korsanları tarafından oluşturulduğuna inanıyor. Diğerleri bunun Bahamalı düzenleyiciler tarafından kurulmuş bir cüzdan olabileceğini belirtiyor.

Deribit’in Alameda bağlantılı adrese yaptığı transferlerin niteliği hala bilinmiyor. Panama merkezli borsa, transferler hakkında henüz yorum yapmadı.

Deribit, Alameda ile ilişkisini reddetmişti

Daha önce borsa, iflas eden FTX’in kardeş firması Alameda Research ile “büyük ve riskli” pozisyonları olmadığını iddia etmişti. Borsa, FTX’te varlıkların bulunduğuna veya borsa tokeni FTT’ye maruz kaldığına dair raporları da yalanlamıştı. Ek olarak, FTX ve Alameda ile yakından bağlantılı olan Solana’ya yatırım yapmadığını resmi olarak belirtti.

Ayrıca Deribit, kendi adına piyasaları takas eden veya anlaşmalar yürüten bir alım satım masasına veya grup kuruluşuna sahip olmadığını yineledi.

Alameda’nın özel sermaye portföyü

Sürpriz veriler, FTX ve Alameda’nın bir grup farklı girişimde parmaklarının olduğunu gösteriyor. Bazıları, Elon Musk’ın SpaceX ve The Boring Company gibi kripto dışı firmalarda yer alıyor. Pek çoğu, ağırlıklı olarak DeFi ekosisteminde olmak üzere kripto piyasasına yönelikti.

Alameda, harcanmamış sermayesinin çoğunu kripto ve TrueFi, Magic Eden, Burnt Finance, Parallel Finance, Solfarm, Sundaeswap, Sahicoin ve diğerleri gibi diğer DeFi girişimlerine yatırmıştı. Tahminler, toplam yatırım değerinin 5,4 milyar dolardan fazla olduğu yönünde.

Ethereum fiyatı ne durumda?

ETH fiyatı 21 Aralık’ta 1,200-300 dolar bölgesinde zaman geçirdi. kriptobien.com‘dan takip ettiğiniz üzere, bazı analistler kısa vadede düşüş bekliyor.

www.kriptobien.com,blockFi,nft, ada,bitget

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.