Paxful, Ethereum’u Liste Dışı Bırakıyor

24.12.2022
339
Paxful, Ethereum’u Liste Dışı Bırakıyor

Paxful, merkezileşmeyi ve dolandırıcılıkları gerekçe göstererek Ethereum‘u (ETH) listeden çekiyor.

Paxful, yarın kripto pazarından ETH’yi kaldırıyor ve ilgili token’ları milyarlarca insanı soyan dolandırıcılıklarla ilişkilendiriyor. FTX’in çöküşü sonrası yatırımcıların endişeleri bir hayli artırmış durumda. Yaşanan bu olayların ardından kripto platformları şeffaflık çalışmalarını artırsa da şirketin CEO’su Ray Youssef alternatif yollar peşinde.

paxful ethereum

Paxful’dan Önemli Ethereum Adımı

Kişiden kişiye (P2P) kripto platformu Paxful, Ethereum’un proof of stake sistemine geçmesi nedeniyle güvenlik sorunlarını beraberinde getirdiğini öne sürerek liste dışı bıracaklarını söyledi.

Şirketin CEO’su Ray Youssef, bu yılın başlarında ETH kullanımını eleştirerek bunu esasen bir tür fiat olarak nitelendirmişti. Kullanıcılara gönderdiği yeni bir mektupta şunlara yer verdi:

İlginizi Çekebilir:  "Ethereum ABD Hükümetinin Kontrolü Altında"
“Gelir güzeldir, ancak dürüstlük her şeyden önce gelir”

Youssef, ETH’nin merkezi olmadığını vurgulayarak, bir grup insan tarafından yönetildiğini ve bir gün ETH kullanmak için alınması gerekeceğini belirtti. Ayrıca, ETH‘nin eskiden, kredi ve borç verme gibi gerçek hayatla bağlantısı olduğunu, ancak şu anda tokenizasyon üzerine bir büyüme yaşadığını söyledi. Youssef’e göre ETH’nin ortaya çıkardığı token’lar, insanları milyarlarca dolar soyan dolandırıcılık ürünleri.

www.kriptobien.com,blockFi,nft, ada,bitget,ethereum

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.