Balinalar Kriptoda Ne Yapar?

16.02.2023
214
Balinalar Kriptoda Ne Yapar?

Balinalar, yapay olarak fiyatları şişirerek devasa kripto para birimleri satıyorlar. Bu durum, fiyatları düşüren ve zincirleme reaksiyonu tetikleyen defterlere büyük satış emirleri koyarak yapılır. Balinalar varlıklarını satmaya karar verdiklerinde, daha düşük fiyatlarla daha fazla madeni para aldıklarından emin olurlar, bu da güçlerini arttırır. Ama balinalar tam olarak ne yapar? Bunu nasıl yapıyorlar? Gelin bu soruları cevaplamaya çalışalım…

Balinaların Fiyatlar Üzerindeki Etkileri

Whale’ların fiyatları etkilemesinin bir yolu, büyük miktarlarda madeni para alıp satmaktır. Madeni paraları belirli bir fiyat aralığında yükleyebilir ve daha sonra daha düşük bir fiyata satmak için boşaltabilirler. Bu, fiyatların daha da düşmesine neden olabilir, bu nedenle bir kripto whale yangın satışına neden olabilir. Bu yüzden çok güçlüler. Ve eğer varlıklarını daha düşük bir fiyata bırakabilirlerse, bu ortalama kripto yatırımcısının para kaybettiği anlamına gelir.

İlginizi Çekebilir:  Kriptoda Balina Uyarısı Nedir

balinalar

Balinaların fiyatları manipüle etmesinin bir başka yolu da varlıklarını satmaktır. Varlıklarını sattıklarında madeni paralarının büyük bir kısmını satarlar, bu da piyasada aşağı yönlü baskıya neden olur ve yangın satışına yol açabilir. Tersine, madeni paralarını daha düşük fiyatlarla geri alırlar, likiditeyi artırırlar ve böylece bu madeni paraların fiyatlarını artırırlar. Bir yangın satışında, yeni alınan paraların fiyatları balinalar sattıkça yükselme eğilimindedir.

Bir kripto whale, belirli bir kripto para birimine büyük miktarlarda para yatıran yüksek net değerli bir bireydir. Fiyat trendini değiştirebilir ve piyasayı yukarı veya aşağı itebilirler. Bir yangın satışında, küçük bir altcoin piyasasını daha ucuz fiyatlarla satın alarak ve daha da düşük fiyatlara satarak yok edebilirler. Bunlar piyasayı kontrol eden ve manipüle eden, en çok paraya sahip insanlardır.

İlginizi Çekebilir:  Polygon (MATIC) Uzun Vadeli Fiyat Tahmini

balinalar

Kripto Piyasasındaki Rolleri

Kripto para ticareti yaparken whales başarı ile başarısızlık arasında fark yaratabilir. Daha düşük fiyatlarla daha fazla para satın alarak balinalar kaldıraçlarını artırabilir. Fiyatlar düştüğünde, pozisyonlarını korumak zorundalar, bu da onları “balinalar” yapıyor. Bu stratejileri daha büyük bir pazar sınırı oluşturmak için kullanıyorlar. Elde edilen kar, normal bir yatırımcının kazanacağından çok daha yüksektir. En önemli şey, kripto whales fanatiği olmamak.

Bir kripto varlıktaki en büyük yatırımcıların piyasa üzerinde muazzam bir etkisi vardır. Bir coinin değerini büyük miktarda etkileyebilirler. Büyük miktardaki paraları, coinin değerini önemli ölçüde değiştirebilir. Balinalar büyük alımlar yaptığında, fiyatları çarpıcı bir şekilde sıçrama eğilimindedir. Ancak kripto paralara yatırım yapmanın tek yöntemi bu değil. Durulama ve tekrarlama yöntemi kullanıyorlarsa kısa sürede günde milyonlarca dolar kazanabilirler.

İlginizi Çekebilir:  HyperDAO Nedir? HDAO Ne İşe Yarar?

www.kriptobien.com,blockFi,nft, ada,bitget

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.