Ünlü Analistten Yeni (BTC) Bitcoin Tahminleri

30.12.2022
256
Ünlü Analistten Yeni (BTC) Bitcoin Tahminleri

Bu yıl Bitcoin (BTC)’deki çöküşü doğru bir şekilde bilen analist Capo, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimine dair en son açıklamalarıyla gündeme geldi. Analist, şimdi de yatırımcıları yaklaşan bir altcoin patlaması hakkında uyarıyor. İşte detaylar…

Bitcoin analisti, takipçilerini uyardı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi daha önce doğru tahminleriyle gündeme gelen analist, yeni açıklamalar yaptı. Analist Capo, finansal piyasalar kötü göründüğünü belirtti. Ancak altcoinler için koşulların daha da kötü olduğunu belirtti. Analist, “Bütün piyasa kötü duruyor” diyor. Ayrıca altcoin’lerin ortalama olarak yüzde 50-55 düşüş görme olasılığının yüksek olduğunu iddia ediyor. Bunun dışında, shitcoin’lerin daha büyük bir düşüş yaşama olasılığına işaret ediyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bütün piyasa kötü görünüyor… Mesele şu ki, bazı altcoinler daha da kötü görünüyor. Eğer altcoinler bu noktada ortalama yüzde 50-55 dump yaparsa, sadece shitcoinler bile kolaylıkla yüzde 60-90 dump yapabilir. Güvende kalın.

Capo kısa süre önce piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) için yeni ayı piyasası dip seviyeleri tahmin etti. Stratejiste göre, BTC 12.000 dolara kadar düşebilirken, ETH 600-650 dolara düşebilir. Analist, eğilimin hala düşüş yönünde olduğunun altını çizdi. Bitcoin’in 12.000 dolar, ETH’nin ise 600-650 doları göreceği “kötü haberin” yakında gelmesi gerektiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir:  Çin Halkı Bitcoin'e Karşı Uyardı: Bitcoin Sıfıra düşecek!

Çoğu BTC sahibi zararda

Daha önce Capo, Bitcoin boğalarının mevcut ayı piyasasının en düşük seviyesi olan 15.700 dolardan bir ralliyi ateşlemiş olabileceğini belirtti. Ancak sıçramanın Bitcoin’in Haziran ayındaki yükseliş rallilerinde görülenlerden önemli ölçüde daha küçük olduğunu da söylemişti. Analist, “Her sıçrama daha küçüktür. Düşük dipler ve düşük yüksekler. Destek direnişe dönüşüyor. 12.000 dolar bir mıknatıs gibidir,” dedi.  Trader, o sırada çoğu Bitcoin sahibinin zararda olduğunu ve olacaklara kötü hazırlanmış olduğunu belirtti. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Buradaki yorumları okuyun ve ikinci bir onay alacaksınız (birincisi analiz ve göstergeler), çoğu insan 17.000 doların üzerinde sıkışıp kaldı ve başka bir düşüşü kaldıramadı. Daha önce de söylediğim gibi, çoğu insan gelmekte olana hazırlıklı değil ve bu da belli oluyor.

Analist, 45.000 dolar olasılığına dikkat çekti

Bir başka analist olan Jason Pizzino, Bitcoin’in (BTC) önceki boğa döngülerinde olduğu gibi yeni bir rekor kıracağının garanti edilmediği konusunda uyarıyor. Pizzino, Bitcoin’in bir sonraki yükseliş aşamasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için gerekenleri açıkladı. BTC’nin önemli bir Fibonacci düzeltme seviyesine ulaşması ve belirli direnç seviyelerinin üzerine çıkması gerektiğini öne sürüyor. Ancak kripto analisti ve traderı, “şimdilik” Bitcoin için yeni bir rekor tahmin etmenin imkansız olduğunu söylüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin'in Gizemli Tarihini Keşfetmek

Bitcoin, bir sonraki boğa piyasası döngüsünde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir mi? Bu nedenle, ETH’ye veya diğer kripto para birimlerine değil, yalnızca Bitcoin ve Bitcoin’e baktığımızda, Bitcoin’in 34.500 doların üzerine çıktığını görmemiz gerekiyor. Neden? Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden tüm zamanların en düşük seviyesine %50 [Fibonacci] seviyesidir. Ve Bitcoin için tüm zamanların en düşük seviyesi temelde sıfır. Yani 34.500 doların aşılması gerekiyor.

Pizzino’ya göre, amiral gemisi kripto varlığı yaklaşık 15.000 dolara düşerse, Bitcoin “en kötü durum senaryosunda” bir sonraki döngüde 45.000 dolara kadar yükselebilir. Şu anda BTC,  16.676 dolardan işlem görüyor.

hakkımızda,hash rate, bitcoin

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.