Çin Halkı Bitcoin’e Karşı Uyardı: Bitcoin Sıfıra düşecek!

23.06.2022
249
Çin Halkı Bitcoin’e Karşı Uyardı: Bitcoin Sıfıra düşecek!

Bitcoin ve tüm altcoinlerin sert düşüşleri kripto para piyasasını çok etkiledi. Eleştirmenler dahil olmak üzere Çin tarafından da Bitcoin hakkında açıklama geldi. Yapılan uyarılı açıklamaya göre Bitcoin sıfıra düşebilir.

Çin’de yer alan birçok farklı haber kanallarında yapılan duyurulara göre Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi tarafından yönetilen “Ekonomi Günlük Haber Portalı” Bitcoin’in sıfıra düşme olasılığını değerlendirdi.

Devlete ait web sitesi, 22 Haziran Çarşamba günü bir makale yayınladı ve yatırımcıları dijital varlıktaki son uzun süreli düşüşün ardından Bitcoin’in “sıfır yolunda” olduğu konusunda uyarılarda bulundu.

Sadece fiyat konusunda değil, aynı zamanda Economic Daily, Bitcoin’in sadece “birkaç satır kod” olan bir para birimi olarak gerçek değerine de saldırdı.

“Bitcoin birkaç satır koddan başka bir şey değildir ve getirisi esas olarak düşükten alıp yüksekten satmaktan gelir. Gelecekte, yatırımcı güveni çöktüğünde veya egemen ülkeler Bitcoin’i yasa dışı ilan ettiğinde, sonuçta hiçbir şey olmayan orijinal değerine geri dönecektir.”

Kriptobien.com olarak bu yazıyı yazdığımız sırada Bitcoin, son 24 saat içinde 2.11% yükselişi ile 20,552.02 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin Düşmeye Devam Eder Mi?

Geçtiğimiz birkaç gün içinde bu alan Bitcoin’in sıcak noktalarından biri oldu ve 20.000 dolarlık destek kırılmasının ardından 19.000 dolar kritik hale geldi.

Bitcoin bu yeni desteğe her yaklaştığında korku büyük, sonuçta kısa vadede kripto paranın 15.000 dolara ulaşmasını sağlayabilir.

Bu, kripto piyasası hakkında olumsuz görüşler bulmayı çok kolaylaştırıyor. Piyasa düştüğünde oldukça yaygın bir şeydir, bu anlarda gelen olumsuzluk (ve hatta FUD) döngüsünün bir parçasıdır.

Bu tür görüşler birçoklarını umutsuzluğa düşürebilirken, diğerleri için bu sadece başka bir ortak an ve hatta belki de “düşük fiyatlardan satın alma” zamanıdır.

Ancak bu asla kesin bir bilim değildir, ancak geçmiş performansı göz önüne alındığında, bunun gibi düşüş döngüleri, genellikle yeni fiyat kayıtlarına yol açan bir ralliden önce gerçekleşti, Bitcoin’in hangi yolu izlediğini yalnızca gelecek bize söyleyebilir.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin'de Bu Dipler Bekleniyor

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.