Kripto Bien

Bitcoin’de Bu Dipler Bekleniyor

24.12.2022
88
Bitcoin’de Bu Dipler Bekleniyor

www.kiptobien.com olarak da bildirdiğimiz gibi, kripto para piyasaları uzun süredir düşüşte. Bitcoin (BTC), Noel tatili dönemine 16.800 dolar seviyelerinden girdi. Ayrıca ürkütücü bir volatilite eksikliği devam etti. Yeni yıl yaklaşırken, bir Noel Baba rallisi olacak mı, yoksa düşüş ivmesi sürecek mi? Analistler, BTC fiyatını inceledi ve görüşlerini açıkladı. İşte 5 analistin Bitcoin fiyatı için beklentiler…

Analistler, Bitcoin için kritik seviyeleri belirlerdi

Michaël van de Poppe, mevcut seviyelerin devam etmesi durumunda BTC’nin 17.500 dolara yaklaşacağını söyledi. Usta isim sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Bitcoin, destek için 16.750 doları çevirdiğimiz için hala buradaki seviyeleri tutuyor. Eğer bu tutarsa (ve 16.4 bin dolara keskin bir düşüş olmazsa), bence hala 17.4 bin dolara kadar yukarı yönlü devam edebileceğiz.

bitcoin

Bununla birlikte, popüler analitik hesabı On-Chain College, kısa vadede izlenecek kilit seviyelerin bir listesini yayınladı. Ancak bunların çoğu olumsuz yönde. Yani analist Bitcoin için dip seviyelerin henüz gelmediğini savunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Jack Dorsey ve JAY-Z'den 'Bitcoin Akademi' Programına Destek!

Bitcoin fiyatı ne kadar düşecek?

Analist Franzen ise, bir grafik paylaşarak, Bitcoin’in daha düşük seviyelere gideceğini söyledi. Ayrıca analist, BTC için 11.400 ila 13.900 dolarlık bir seviyeyi beklediğini söyledi. Bu hedefin, Bitcoin fiyatının Aralık 2017’de kapandığı seviye olduğunu ve bu döngünün zirvesi olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, aynı seviye 2019’da tam olarak 13.900 dolar seviyesinde direnç olarak hareket etti.

Bir diğer kripto para analisti Crypto Poseidon ise potansiyel alıcılara, mevcut aralıktan tamamen uzak durmalarını tavsiye etti. “Sebep ne olursa olsun, 19 bin doların altındaki uzun vadeli alımlar çok zaman kaybedecek” dedi. Analist ayrıca şunları da ekledi:

2 özel spot alım seviyesi var; 19bin doların üzerinde veya 12 doların altında.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Kripto Analisti, Bitcoin'in Yükseliş Trendini Değerlendirdi!

Willy Woo bir grafiğe dikkat çekti

Zincir içi analitik kaynağı Woobull’un yaratıcısı Willy Woo, uzun vadeli sahipler (LTH’ler) için bazı yi haberler verdi. Analiste göre, Bitcoin’in ayı piyasası, şimdiye kadarki en uzun süre olmadan önce potansiyel olarak sona erecek. Analist, bu yılki olayları 2013’ünkilere benzetti ve şunları söyledi:

Sahip olduğum asıl soru, bu döngünün birikim bölgesinin ne kadar uzun olacağıdır. Tüm kırılmalara bakılırsa, MtGox’un çöküşüyle 2013’e daha çok benziyor (BTC’nin% 90’ından fazlasının orada işlem gördüğünü unutmayın). 2018’den daha uzun ama 2015’ten daha kısa olacağını düşünüyorum.

bitcoin

Bununla birlikte, analist bir grafik paylaştı. Grafik, sırasıyla 155 gün veya daha uzun süre kripto para biriktiren varlıklar olarak tanımlanan LTH’lerin ve kısa vadeli sahiplerin (STH’ler) maliyet temelini gösterdi. LTH maliyet temelinin STH maliyet temelinden daha fazla yükselmesinden kaynaklanan “prim”, tarihsel olarak makro BTC fiyat dibe vurma dönemleriyle çeşitlenmiştir.

İlginizi Çekebilir:  deVere Group CEO'suna Göre Bitcoin (BTC) Önemli Bir Yükseliş Bekliyor

www.kriptobien.com,blockFi,nft, ada,bitget

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.