HyperDAO Nedir? HDAO Ne İşe Yarar?

12.10.2022
189
HyperDAO Nedir? HDAO Ne İşe Yarar?

Bu makalede HyperDAO nedir, ne sunmaktadır, HDAO nedir ve nasıl alınır gibi yatırımcıların sık sorduğu soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. kriptobein.com olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

DAO nedir?

HyperDAO projesini incelemeye başlamadan önce DAO’yu açıklamamız gerekiyor. Merkeziyetsiz Özerk Organizasyon anlamına gelen DAO, 2022’nin en sıcak Blockchain trendleri arasında yer alıyor. Web3, NFT ve altcoin projelerinin büyük bölümünün bugün bir DAO’su var. Bu nedenle Messari, DAO’ların 2022’de egemen trend olacağını tahmin ediyor. Temel olarak DAO, merkeziyetsiz bir model aracılığıyla yeni projeler veya yatırımlar üzerinde birlikte çalışan bir insan topluluğudur. Bu tür organizasyonlarda bir yönetici veya lider yoktur, yani merkeziyetsizdir. Belirli şartları karşılayan herkes DAO’ya katılım hakkı kazanır ve platformun yönetiminde yer alır.

HyperDAo

HyperDAO nedir?

Küresel pandemi hâlâ devam ediyor. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle dünya çapında daha fazla insan olumsuz etkileniyor ve yoksulluk içinde kalıyor. Ayrıca, iklim değişikliği nedeniyle açlık ve doğal afetler dünya çapında artıyor. HyperDAO tam olarak bu noktada devreye giren bir Blockchain projesi. Proje, ihtiyacı olanlara yardım etmek ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için DAO modelini kullanıyor. Böylece, açık, şeffaf ve merkeziyetsiz şekilde insanlara yardım etmeyi hedefliyor. Bunu ise, dünya çapındaki tüm hayırseverleri tek bir DAO’da bir araya getirerek gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Ek olarak proje; Ethereum, Polygon ve Binance Chain ağları üzerinde çalışıyor ve HDAO isimli bir yerel kripto para birimine ev sahipliği yapıyor.

İlginizi Çekebilir:  AVAX Fiyat Analizi: Düşüşlerden Kârlı Çıkar Mı?

HyperDAO ne sunmaktadır?

HyperDAO, bağış sürecini verimli ve politik müdahalelerden arınmış hale getirmeyi hedefler. Bunu ise DAO sayesinde yapar. Platformdaki tüm bağış ayrıntıları çevrimiçi olarak yayınlanır. Fonlar izlenebilen bir şekilde taşınır ve herhangi bir karar topluluğun oylamasına sunulur. Bir bağış yapıldıktan sonra, HyperDAO fonlarının kullanımını ve gider dökümünü yayınlar. Kullanıcılar, platform aracılığıyla, anlaşma yapılan kurumlara bağış yapabilmektedir. Bağış yapılan kurumlar, DAO tarafından seçilir. Ancak DAO’da her oy hakkı eşit değildir. Bu noktada HDAO coin devreye girer.

HyperDAO

HDAO coin nedir? Ne işe yarar?

HDAO coin, temelde Ethereum tabanlı bir kripto paradır. Bununla birlikte, Polygon ve Binance Chain ağlarında da versiyonları mevcuttur. HDAO, HyperDAO platformunun yerel kripto para birimi olarak çalışır. HDAO sahipleri varlıklarını stake edebilmektedir. Stake, tokenlerin belirli bir vadeyle akıllı sözleşmelere kilitlenmesi anlamına gelir. HDAO’larını kilitleyen kullanıcılar, vade sonunda ek token ödülleri kazanır. Böylece pasif gelir elde ederler.

İlginizi Çekebilir:  Polygon (MATIC) Uzun Vadeli Fiyat Tahmini

HyperDAO’nun DAO’suna katılmak için HDAO sahibi olmanız ve tokenlerinizi stake etmeniz gerekmektedir. Böylece platformun merkeziyetsiz yönetimine katılabilirsiniz. Ancak, her kullanıcı eşit değildir. Ne kadar çok HDAO stake ederseniz, yönetimde o kadar çok söz hakkı sahibi olursunuz. Yani oyunuzun önemi, stake ettiğiniz HDAO’ya bağlı olarak değişir.

HyperDAO nedir? HDAO nasıl alınır?

HyperDAO, 2020’de piyasaya sürüldüğünde DeFi odaklı bir projeydi. Ancak zaman içerisinde yardım ve bağış alanına yönelerek kendini baştan yarattı. Sonuç olarak, oldukça yeni bir proje. Bu nedenle, Binance ve Coinbase gibi borsalarda işlem görmüyor. HDAO satın alabileceğiniz iki adet borsa mevcut. Bunlar; OKX ve BitGlobal. Eğer projeyle ilgileniyorsanız bu borsalardan birine üye olup hesabınızı doğrulamalısınız. Ardından cüzdanınıza HDAO paritelerine uygun bir varlık yatırmalısınız. Bunları yaptıktan sonra, bakiyenize göre değişen miktarda token satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kriptoda Balina Uyarısı Nedir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.