Türkiye’de Asgari Ücret Belli Oldu! Asgari Ücret Ne Kadar Oldu?

01.07.2022
266
Türkiye’de Asgari Ücret Belli Oldu! Asgari Ücret Ne Kadar Oldu?

Aralık ayında 4.253 lira olarak belirlenen Asgari ücret, 1 Temmuz’da Cumhurbaşkanı’nın açıklamasıyla 5500 lira olarak belirlendi.

Cumhurbaşkanı Asgari Ücret Hakkında Neler Söyledi?

Türkiye maruz kaldığı ekonomik tuzaklara karşı kendi kurduğu programı yürütmektedir. Yeni durumun en somut olumsuz durumunu kurdaki ve enflasyondaki olumsuzlukla yaşadık. Esasen enflasyon tüm dünyanın öncelikli sorunudur.

Bizim kendi alışkanlıklarımız nedeniyle ülkemizde enflasyon elbette farklı tezahür etmektedir. Ancak insanların hayatlarına etkisi aynıdır. Bu anlayışla, asıl dikkatimizi ve önceliğimiz kendi vatandaşlarımızın sorunlarına verdik.

Karadeniz’in kuzeyindeki savaşın başından beri tüm taraflarla diyaloğu, barışa katkı vermeyi hedefleyen bir ülke olduk. Tabii tüm bunları yaparken vatandaşlarımızın günlük hayatlarında fahiş fiyat artışlarını asla görmezden gelmedik.

Çalışanlarımız başta olmak üzere pek çok tedbiri gündeme aldık, almaya devam ediyoruz. Çarkların durmasına , istihdamın gerilmesine izin vermedik. İstihdamın 30.5 milyona yaklaşması bu çabalarımızı ürünüdür.

hash rate

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresinde Blockchain Rüzgarı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.