PayPal, Kullanıcıların Kripto Paralarının Transferlerine İzin Vereceğini Duyurdu!

Abone Ol

Online ödeme ağı olan ve sektöründeki en büyük marka olan PayPal, ABD’de bulunan seçkin müşterilerinin hesaplarından harici cüzdanlara ve borsalara kripto varlık aktarmalarına izin vereceğini duyurdu.

Pay Pal’ın blok zinciri, kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve genel müdürü Jose Fernandez da Ponte bir basın açıklamasında, “Bugünden itibaren (7 Haziran) Pay Pal, PayPal ile diğer cüzdanlar ve borsalar arasında yerel kripto para transferini destekliyor” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti;

“Bu özellik, platformumuzda kripto satın almaya başladığımızdan beri kullanıcılar tarafından sürekli olarak en çok istenen geliştirmelerden biri olarak derecelendirildi.”

paypal

Da Ponte, platformun “önümüzdeki haftalarda” tüm uygun ABD müşterilerini içerecek şekilde işlevselliği genişletmeyi planladıklarını söyledi.

PayPal’ın hizmete koymayı planladığı yeni hizmet ile kullanıcılar, borsalardan PayPal’a veya kripto varlık cüzdanlarından Pay Pal’a ya da Pay Pal üzerinden adı geçen mecralara herhangi bir ağ ücreti ödemeden kripto paraları transfer etmenize olanak tanıyacak.

PayPal’dan Kripto Paraları Transfer Etmenizi Sağlayacak Yeni Özellik

Pay Pal, kullanıcılara ilk olarak 2020’nin sonlarında kripto satın alma, satma ve elinde tutma seçenekini sunmuştu. Ardından, Mart 2021’de şirket, müşterilerin milyonlarca çevrimiçi işletmede ödeme sırasında kripto varlıklarla ödeme yapmasına olanak tanıyan bir özellik olan Checkout with Crypto’yu başlatmıştı.

Pay Pal, kriptoyla ilk uğraştığından beri kripto baskısını önemli ölçüde artırdı. Şirket, geçen yılın Mart ayında bir kripto para güvenlik şirketi olan Curv’i satın aldı. Ayrıca bu yılın başlarında PayPal Coin olarak adlandırılan kendi stablecoin’inin lansmanını araştırdığı da ortaya çıkmıştı.

paypal

Da Ponte, Pay Pal’a New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından tam bir Bitlisans verildiğini ve “şartlı bir Bitlisansı tam bir Bitlisansa dönüştüren ilk şirket” olduğunu söyledi.

Özellikle, PayPal‘ın kripto varlıkların platformundan transferine izin verme hareketi, rakip aracı kurum Robinhood tarafından benzer bir hareketi takip ediyor.

Nisan ayı başlarında Bitcoin 2022 konferansı sırasında Robinhood, 2 milyon “uygun” müşteri için dijital varlık transferlerini mümkün kılan kripto cüzdanını etkinleştirdiğini açıkladı. Şirket ayrıca kriptolarını platformundan aktaranlar için para çekme ücreti olmayacağını da dile getirdi.


Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: kriptobien.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. kriptobien.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya kriptobien.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle kriptobien.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: kriptobien.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu