Polygon (MATIC) Uzun Vadeli Fiyat Tahmini

06.12.2022
219
Polygon (MATIC) Uzun Vadeli Fiyat Tahmini

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler lider altcoin Polygon (MATIC)‘i de vurdu. MATIC, CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde yüzde 0,6 değer kaybetti.

Polygon, şu sıralar 0,9 dolar seviyesinden işlem görse de 2021’de 2,88 dolarla ATH’sini yapmıştı.

polygon-MATIC

Polygon (MATIC) Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Polygon, ölçeklenebilme sorununu temel Blockchain ağı katmanını güncellemek yerine ikinci bir katman oluşturarak çözmeyi hedeflemektedir. Yani Polygon, Ethereum (ETH) için bir Layer-2 çözümüdür. Bunun adına faaliyete geçmesinden beri Ethereum’un hızını ve kullanılabilirliğini artırmada etkili olmaya çalışıyor.

Polygon fiyat tahmini uzman görüşleri, teknik analizler ve önceki hareketleri baz alınarak yapılmaktadır.

polygon-MATICMATIC’in yıllara göre fiyat tahmini

Şu anki görünüm ele alındığında Polygon için yıl sonunda çok çok yüksek değerlemeleri yapmak analistler ve uzmanlarca pek mantıklı bulunmuyor. Dünya’daki enflasyonist durum ve ülkelerin faiz artırımına gitmesi MATIC fiyatına da olumsuz yansıyor.

Polygon için tahmin edilen 2022 sonu maksimum değer 1,01 dolar iken minimum değer ise 0,9 dolar olarak tahmin ediliyor. 2023’te ise bu durum 1,33 dolar iken maksimum 1,65 dolar. 2024’e baktığımızda 1,89 dolar ile 2,27 dolar arasında değişen bir fiyat tahmini görüyoruz. Polygon ATH’sine (All Time High) ne zaman ulaşıyor diye baktığımızda ise analist görüşleri bize 2025 yılını işaret ettiğini görüyoruz. 2028’de Polygon’un tahmin edilen minimum değeri 8,43 dolar iken maksimum değeri ise 10,11 dolar. Analizin son yılı olan 2031’e göz atarsak Polygon’un en yüksek biçilen değerinin 29,64 dolar bandında olduğunu görüyoruz.

İlginizi Çekebilir:  AVAX Fiyat Analizi: Düşüşlerden Kârlı Çıkar Mı?

www.kriptobien.com,blockFi,nft, ada,bitget

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.