Kripto Bien

Patlayacak 5 Metaverse Coin

19.12.2022
111
Patlayacak 5 Metaverse Coin

Metaverse, gerçek dünyanın yalnızca bir bilgisayar simülasyonudur. Kullanıcılar sanal, kişisel bir avatar kullanarak bu sanal dünyalarda sanat galerilerini ziyaret edebilir, konserlere gidebilir ve uzak yerlere seyahat edebilir. Başka bir deyişle, bir metaverse, çeşitli sanal konumlar içerdiği bilinen üç boyutlu bir dünyadır. Metaverse’ün öne çıkmasıyla bazı metaverse coin projeleri de dikkat çekiyor.

Metaverse’lerin amacı nedir?

Tüm bu Metaverse’lerin ortak amacı, çevrimiçi ve çevrimdışı yaşamlarımız arasındaki “örtüşme” derecesini artırmaktır. Ayrıca, kripto para birimleri, daha önce de belirtildiği gibi, esasen işlemleri işlemek ve gerçek dünyayla ilgili çeşitli diğer görevler için kullanılmakta. Ayrıca, bu sanal dünyalarda bir değişim aracı ve bir değer deposu olarak kripto paralar kullanılmakta.

metaverse coin

Meta, Google, Microsoft ve Tencent gibi teknoloji devlerinin tümü, bu yeni dijital evrende önemli bir rol oynama umuduyla Metaverse girişimlerini sürdürüyor. Güçlü rakipler rekabet için cüzdanlarını açtı ve ödül havuzu çok büyük olabilir. Sonuç olarak, metaverse’ün sanal pazarları gelişti. Metaverse kripto para birimi, borsalar aracılığıyla daha iyi bilinir hale geldi. Hem yatırımcılar hem de tüketiciler artık teknolojiyi erişilebilirliği nedeniyle kabul ediyor.

2023’de Dikkat Edilmesi Gereken Beş Metaverse Coin

Decentraland

Şu anda metaverse’deki en büyük kripto para birimi, 5,6 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olan Decentraland. Tüm metaverse, sosyal bağlamlarda bir tür sanal kozmos olarak adlandırılan Decentraland’a dahil edilmiştir. MANA, Aralık ayından bu yana önemli bir düşüş göstermesine rağmen son üç ayda dört kattan fazla arttı.

İlginizi Çekebilir:  Coinbase Borsasına 16 Yeni Kripto Para Eklendi!
metaverse coin-Decentraland

Decentraland’da her biri LAND adı verilen bir NFT ile temsil edilen 90.601 ayrı arazi parçası vardır. Her LAND, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi kesin sanal coğrafi koordinatlara sahiptir. Metaverse’de birkaç bölge veya birbirinden farklı boyutlarda bölümler bulunmakta . Bireyler, ilçe oluşturmak için arazi parsellerini MANA tokenları karşılığında satabilirler. NFT’lerin yol gösterici ilkesine uygun olarak LAND’ler de değiştirilemez.

 • Piyasa değeri: 4 milyar dolar
 • Günlük işlem hacmi: 1 milyar dolar
 • Yerel kripto para: MANA
 • Değer: 2,58 dolar

The Sandbox (SAND)

Meta evreninde en çok kullanılan ikinci kripto para birimine Sandbox denir. Bununla birlikte, son aylarda yerel SAND coininin değeri neredeyse yüzde 1.670 artarak Decentraland’ı geride bıraktı. Sandbox, tıpkı Decentraland gibi DAO mimarisine sahip sanal bir ortamdır. Ek olarak, Sandbox’ın Decentraland’a çok benzeyen Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edildiği bildirilmekte. The Sandbox’ın orijinal para birimi olan SAND’in yerini, hızlı işlem süreleri ve daha düşük işlem maliyetleri ile tanınan Polygon’un layer-2 çözümleri alıyor.

 • Piyasa değeri: 3 milyar dolar
 • Günlük işlem hacmi: 1 milyar dolar
 • Yerel kripto para: SAND
 • Değer: 3 dolar
 • Kullanıcı sayısı: 30 milyondan fazla
İlginizi Çekebilir:  Binance'dan SHIBA ve 2 Altcoin için Açıklama: Askıya Alındı!
metaverse coin-the sandbox

Bloktopia

Bloktopia’nın gökdelen temalı metaverse projesinin amacı, türünün tek örneği bir ortam geliştirmektir. Genel olarak, kullanıcılar 21 katlı bir binada ağ kurabilir, iş yapabilir ve çok çeşitli faaliyetlerde bulunabilir. Bu altcoin, inşaat başlangıçta eksik olacağından, büyük ölçüde her kullanıcının girdisine ve yaratıcılığına dayanacaktır. Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi planlanan bu proje hakkında henüz pek bir şey açıklanmasa da bazı merak uyandıran ipuçları var. Örneğin binada WWE odasının olacağına dair beklentiler var.

 • Piyasa değeri: 119 milyon dolar
 • Günlük işlem hacmi: 9 milyon dolar
 • Yerel kripto para: BLOK
 • Değer: 0,014 dolar
metaverse coin-blocktopia

Axie Infinity

Hayvan benzeri sevimli karakterleri ve oyuncularına sunduğu fırsatlarla bu Blockchain tabanlı oyun, tüm dünyadaki oyuncuların dikkatini çekti. Oyuncular, keyif aldıkları bir şeyi yaparken büyük miktarda para kazandıklarını keşfettiler: Oyun oynamak. Axie, çok sayıda insan için tam zamanlı bir meslek haline geldi. AXS sürekli olarak en iyi metaverse kripto para birimlerinden biri olarak derecelendirildi ve sadece 2021’de değeri bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 200 arttı. Smooth Love Potion (SLP) tokenları, savaş veya macera modunda elde edilebilir.

 • Piyasa değeri: 2 milyar dolar
 • Günlük işlem hacmi: 551 milyon dolar
 • Yerel kripto para: AXS ve SLP
 • Değer: 48,39 dolar
 • Kullanıcı sayısı: 2 milyon günlük aktif kullanıcı
İlginizi Çekebilir:  Solana (SOL) Fiyat Analizi: Solana Yükselir Mi?
Axie Infinity metaverse coin

Star Atlas

Star Atlas, geleceğin bir evreninde, özellikle de 2620 yılında geçiyor. Bu sanal gerçeklik oyunu, oyuncuların sanal araçları, sanal karakterleri ve siyasi gücü kullanırken etrafında farklı bölgeleri fethetmesi ve keşfetmesi gereken Polis adlı bir siyasi sistemi simüle ediyor. Kullanıcılar, oyun ilerledikçe NFT şeklinde tonlarca ödül kazanabilir. Solana Blockchain’ine dayalı metaverse projeleri arasında oldukça benzersiz bir dünyadır. Oyun, bu Blockchain sayesinde saçma sapan yüksek gas fiyatlarına karşı kendini savunabilecek.

 • Piyasa değeri: 69 milyon dolar
 • Günlük işlem hacmi: 9 milyon dolar
 • Yerel kripto para: ATLAS
 • Değer: 0,032 dolar

www.kriptobien.com,blockFi,nft, ada,bitget

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.