Donald Trump’ın NFT’leri Bir Günde Tükendi

20.12.2022
255
Donald Trump’ın NFT’leri Bir Günde Tükendi

Eski ABD Başkanı J. Donald Trump, geçtiğimiz günlerde “Büyük Duyurular” başlığı altında açıklamalar yapacağını dile getirmiş ve ülkesinde büyük merak uyandırmıştı.

Twitter üzerinden ABD’nin şu anki Başkanı Joe Biden içinde birçok esprili açıklamalar yapan D. Trump, 16 Aralık 2022 tarihinde “Büyük Duyurular” başlığı kapsamında açıklamalarda bulundu ve kendisini süper kahraman, astronot, golf uzmanı gibi çeşitli resimlerle temsil eden NFT dijital kartlarını 99 dolara satışa sürdüğünü açıkladı.

Kendi NFT’lerini satışa sürdüğünü açıklamasının ardından Donald Trump’ın NFT’leri yüksek ilgi trafiğine yol açtı.

NFT’leri Bir Günde Tükendi

Donald Trump’ın geçtiğimiz günlerde “sizlere önemli bir açıklama yapacağım” diyerek söylediği ve 16 Aralık 2022 tarihinde satışa sunulan NFT eserleri yoğun ilgi gördü ve Trump’ı seven hayran kitlesinin ilgisi nedeniyle 24 saat içerisinde hızla tükendi.

İlginizi Çekebilir:  NFT için "Sanal Mülk" Tanımı

Perşembe günü tanıttığı NFT’ler için açıklamalarda bulunan Eski ABD Başkanı, sınırlı sayıda üretilen NFT’lerin “harika bir noel hediyesi” olabileceğini söyledi.

Donald Trump’ın NFT ürünlerinin tanıtımı için hazırlanan klipte, New York’ta bulunan Trump Tower’in önünde gözlerinden lazerler fırlatan ve T harfiyle süslenmiş bir süper kahraman kostümünün ortaya çıkması için gömleğini yırttığı bir animasyon hazırlanmıştı.

donald trump nft

Donald Trump’ın NFT’leri Alay Konusu Oldu

Eski Başkan Donald Trump, 45 bin NFT’yi satışa çıkardığını duyurmuştu. NFT tekliflerini takip eden OpenSea, her biri 99 dolar olan NFT’lerin (TL olarak yaklaşık 1900 TL değerine denk gelmektedir) Donald Trump için gelecek seçime gelir topladığını hedeflediğini ifade etti.

2024 seçimleri için tekrar başkan adayı olmayı uman Donald Trump’ın seçim için gelir topladığı ifadesine tepkiler yağdı. Cumhuriyetçiler de dahil olmak üzere sağcı medya tarafından alay konusu edilen Trump NFT’leri için sağcı medya yorumcusu ve Trump’ın eski baş stratejisti Steve Bannon, NFT satışıyla ilgili olarak projeye dahil olan herkesin kovulması gerektiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Video Oyun Devi Atari, Pixels ile Ortaklık Başlattı

“BENİM DE BÜYÜK DUYURULARIM VARDI”

“Büyük Duyurular” etiketi altında son günlerde sosyal medya platformlarında esprili bir dille açıklama yoğunluğu başladı ve dün akşam ABD Başkanı Joe Biden’da bu açıklama furyasına katıldı. Joe Biden, bu etiketi kullanarak “Benim de son birkaç haftadır BÜYÜK DUYURULARIM vardı” dedi ve hükümetin gerçekleştirdiği başarıları paylaştı.

www.kriptobien.com,blockFi,nft, ada,bitget

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.