Bitcoin Gelecek Aylarda Bu Seviyelerde!

05.12.2022
233
Bitcoin Gelecek Aylarda Bu Seviyelerde!

Yakından takip edilen kripto analistleri, Bitcoin fiyatının 2023 seviyelerine ilişkin yeni tahminlerini paylaştılar. Doların gücünün önemli olacağını söyleyen Jason Pizzino, yeni yıla doğru bir dip göreceğimizi tahmin ediyor.

Mark Yusko, Bitcoin’in altının yerini alacağını öngördü

Tecrübeli serbest fon yöneticisi, Bitcoin’in sonunda altının yerini alacağını iddia etti. Lider kriptonun altı rakamlı bir fiyat seviyelerine ulaşacağını öne sürdü. Yusko, yeni röportajda, Çin’in bir sonraki dünya rezerv para biriminin evi olacağını, ancak Bitcoin’in çok yakında onu tahtından edeceğini tahmin ediyor.

Morgan Creek Digital’in kıdemli hedge fon yöneticisi ayrıca, BTC’nin “üstün” özelliklerini ön plana çıkardı. Kripto para biriminin bölünebilirliği ve taşınabilirliği nedeniyle altının yerini alma yolunda olduğunu söyledi. Yusko, altının parasal değerini baz alarak uzun vadede kabaca 250.000 doları göreceğimizi tahmin ediyor.

bitcoin analiz

Yusko, Stansberry Research ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda, Bitcoin tahminlerini şöyle güncelledi:

Altının parasal değeri olan 5 trilyon dolar, kabaca Bitcoin başına 250.000 dolara eşittir. Şimdi, hepsi yarın olmayacak, ama zamanla olacak.

On-chain metrikler tarihi seviyelere ulaştıkça, Bitcoin rallisi gecikiyor

Youtube kanalı InvestAnswers’in sunucusu, yeni videoda, bir on-chain sinyalin Bitcoin’in ralli için çok geciktiğini gösterdiğini söyledi. Kripto analisti, Bitcoin’in, satın alındıkları fiyat üzerinden tüm BTC’nin değerini dolaşımdaki kripto para sayısına bölerek kaydeden gerçekleşen fiyat (RP) metriğine bakıyor. Buna göre BTC’nin RP’nin altında uzun süre kalmadığına dikkat çekiyor:

Bir sonraki halving için geri sayım yapıyoruz ve şu anda gerçekleşen fiyatın altındayız… şimdi 170 gün oldu ve gerçek fiyat yaklaşık 21.000 dolar olan RP’nin altında. Bu da gerçek fiyatta bir yükselişin olası olduğunu gösteriyor…

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin'in Gizemli Tarihini Keşfetmek
bitcoin

Analiste göre, BTC 2011’de 110 gün, 2015’te 240 gün, 2018’de 115 gün, 2020’de 8 gün ve 2022’de şu ana kadar 170 gün boyunca RP’nin altında kaldı. Bu da bir BTC sıçramasının yaklaşmakta olabileceğini ima ediyor. Analist daha sonra, Bitcoin’in bir ralli için hazır olduğunu öne süren ABD dolar endeksindeki (DXY) artan zayıflığın da olduğunu söylüyor:

DXY yükseldikçe Bitcoin düşüyor ve bunun tersi de geçerli. Ters ilişkilidirler. Tarih tekerrür ederse, bu grafik olası bir çöküşe işaret ediyor. Ama şimdiden 115’ten 109’un altına düştüğünü de iddia edebilirsiniz. Yine de buradayız. Bu gerçekleşirse, riskli alan için de çok iyi olacak.

bitcoin analiz

Bitcoin yeni yıla doğru boğa kapanışına hazırlanıyor

BTC fiyatı son 24 saat içinde 17,000 dolar bölgesinin üzerinde kalıcılık sağlamayı başardı. Ancak bazı analizlere göre, 2022’nin sonundan önce yeni dipleri işaret ediyor. On-chain analiz platformu Cryptoquant, güncel raporlarında, BTC fiyatının MVRV oranının yaklaşık 170 gün boyunca düşük kaldığını ve yeni diplere ulaştığını bildirdi.

İlginizi Çekebilir:  Bloomberg Analisti, Bitcoin ve Altın Hakkında Önemli Görüşler Paylaştı!
bitcoin analiz

Daha önce, seviyeler büyük ölçüde düşmüştü. Yaklaşık 134 gün boyunca bu seviyelerde kaldı. Ardından fiyat yükseliş eğilimine girdi. Bu nedenle, şu anda benzer fiyat hareketi spekülasyonları ortaya çıkıyor. Bu nedenle 2022 yılı sonunda fiyat hareketlerini en yüksek seviyelere çıkaracak.

Ayrıca, Bitcoin’in önemli ölçüde başarısız olduğunu gösteren düşüş sinyalleri de yanıp sönüyor. Söz konusu analize göre, Hash Ribbon modelinin golden cross’undan bu yana ilk kez, BTC fiyatı büyük ölçüde durgun kalırken bile bir dearh cross ortaya çıktı.

bitcoin

Madencilik devi F2Pool’un hash rate gücü, son dönemde FTX’in çökmesi nedeniyle kademeli olarak düştü. Bu da BTC fiyatında 15.500 dolar civarında dibi oluşturan büyük bir düşüşe neden oldu. Ayrıca, madenciler de geçen hafta çok zor zamanlar geçiriyor. Çünkü tek bir günde 10 bin BTC’lik büyük bir çıkış kaydedildi. Analistler yine de, toparlanma başlayan makro veriler eşliğinde Bitcoin’de ivmeyi takip etmesini bekliyor.

İlginizi Çekebilir:  deVere Group CEO'suna Göre Bitcoin (BTC) Önemli Bir Yükseliş Bekliyor

Popüler analist, Bitcoin’in yükselişini öngörüyor

Twitter ve Youtube’da analizlerini paylaşan Jason Pizzino, ABD dolar endeksi (DXY) bu yılki parabolik rallisinin sona erebileceğine dair işaretler gösterirken olası bir BTC rallisi hakkında çağrı yaptı. Kripto analisti, ABD doları endeksinin, yüksek zaman dilimli grafikte önemli bir destek alanını kırmakla tehdit ettiği için düşmeyi bırakmayacağını söylüyor.

bitcoin analiz

Kripto analisti, Bitcoin’e baktığında, BTC’nin bir sonraki ayağa başlamadan önce 16.700 dolara geri çekilebileceğine inanıyor.

Bunun anlamı, 17.200 dolarlık bu yüksek seviyeyi aşmak ve 17.600 doların üzerindeki hedefimize doğru ilerlemek için yeniden yola çıktık. İşte bu bizim ikinci adımımız, BTC’nin daha da güçlenmesini görmek istediğimiz çok günlük yakın alanımız ve ardından 18.600 doların üzerindeki hareketler için kendisini hazırlıyoruz.

bitcoin analiz

www.kriptobien.com olarak nobel ödüllü ve tanınmış ekonomistlerin güncel BTC tahminlerini bu yazıda derledik. Lider kripto yazım sırasında 17,000 doların üzerinde işlem görüyordu. Geçen haftaya göre %7’nin üzerinde değer kazandı.

www.kriptobien.com,blockFi,nft, ada,bitget

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.